TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Konferencja "Formuła sukcesu w nauce i kształceniu językowym"

Prof. dr hab. Nataliya Mukan (Narodowy Uniwersytet "Politechnika Lwowska")

mukan.jpg

Wykład plenarny p.t. „Torowanie drogi do sukcesu: wspólny wysiłek nauczyciela i ucznia”

Specjalistka w zakresie edukacji porównawczej, teorii i metodologii pedagogiki zawodowej, rozwoju zawodowego nauczycieli oraz szkolenia specjalistów w systemie szkolnictwa wyższego;
Profesor Katedry Pedagogiki i Innowacyjnej Edukacji, były kierownik Katedry Języków Obcych Politechniki Lwowskiej;
Autorka ponad 200 publikacji, w tym artykułów w recenzowanych czasopismach, indeksowanych w Web of Science i Scopus;
Współpracuje z British Council, Korpusem Pokoju USA, Ambasada Japonii na Ukrainie;
Jest Przewodniczącą Specjalnej Rady Naukowej ds. Obrony Rozpraw Naukowych na Politechnice Lwowskiej.

Profesor Nataliya Mukan, urodziła się 9 grudnia 1973 roku w Kołomyi na Ukrainie. Jest absolwentką Wydziału Języków Obcych Państwowego Uniwersytetu im. Jurija Fedkowycza w Czerniowcach. Ukończyła również Politechnikę Lwowską, kierunek Finanse i Rachunkowość w 2000 roku. W 2006 roku otrzymała stopień naukowy doktora nauk humanistycznych, w 2011 r. otrzymała stopień naukowy doktora habilitowanego, a w 2014 r. uzyskała tytuł naukowy profesora.

Zainteresowania naukowe prof. N. Mukan dotyczą edukacji porównawczej, teorii i metodologii pedagogiki zawodowej, rozwoju zawodowego nauczycieli oraz szkolenia specjalistów w systemie szkolnictwa wyższego.

Jako kierownik Katedry Języków Obcych na Politechnice Lwowskiej (2011-2019), profesor N. Mukan rozpoczęła i rozwinęła współpracę z takimi organizacjami i instytucjami międzynarodowymi jak British Council, Korpus Pokoju USA, Ambasada Japonii na Ukrainie; celem współpracy było doskonalenie zawodowe kadry akademickiej, a także ulepszanie metod nauczania ESP i EAP.

Brała udział w międzynarodowych programach naukowych, m.in.: prowadziła badania doktoranckie w zakresie ustawicznego doskonalenia zawodowego nauczycieli w Kanadzie, maj-czerwiec 2003 (Stypendium Międzynarodowej Rady Studiów Kanadyjskich, Wydział Edukacji, Uniwersytet w Albercie, Kanada); była uczestnikiem projektu Erasmus + KA2, gdzie poszerzała współpracę z ośrodkami akademickimi w zakresie badań doktoranckich, szkoleń dotyczących umiejętności uniwersalnych oraz nauczania pisania akademickiego na terenach Ukrainy, luty 2017 r. (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Uniwersytet w Tampere, Finlandia); była uczestnikiem programu Erasmus + KA107, kwiecień 2017 r. (Centrum Języków Obcych, Politechnika Śląska, Polska) oraz Erasmus + KA107, marzec 2018 r. (Politechnika Wrocławska, Polska); była uczestnikiem programu stypendialnego Republiki Słowackiej na rzecz wspierania mobilności studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich, naukowców i artystów, gdzie prowadziła badania dotyczące rozwoju zawodowego nauczycieli szkół państwowych w Słowacji, październik-listopad 2019 r. (Uniwersytet w Preshovie, Słowacja).

Profesor Mukan była promotorką 17 rozpraw doktorskich i opiekunem 26 doktorantów. Od 2016 roku jest Przewodniczącą Specjalnej Rady Naukowej ds. Obrony Rozpraw Naukowych na Politechnice Lwowskiej.

Jest autorką ponad 200 publikacji, w tym artykułów w recenzowanych czasopismach, indeksowanych w Web of Science i Scopus.

Otrzymała Certyfikat Doskonałości za działalność pedagogiczną i naukową oraz nagrodę za szczególne osiągnięcia akademickie na Politechnice Lwowskiej.

Politechnika Wrocławska © 2024